Crinum

Pavadinimas Crinum išvertus iš graikų kalbos reiškia - lelija. Tai svogūniniai augalai, palankiomis sąlygomis pražystantys gražiais, kvepiančiais žiedais. Paplitę pietinio pusrutulio tropikuose ir subtropikuose, daugiausia - Afrikoje.
Crinum aquatica

Paplitęs vakarų Afrikoje. Banguoti lapai, aukštis 40-50 cm. Auga palyginus lėtai. Reikia saugoti nuo grunto uždumblėjimo, kad nepradėtų pūti svogūnėlis. Po šaknimis verta padėti granuliuotų trašų. Crinum aquatica dauginasi, kaip ir kiti svogūniniai - iš motininio svogūno šonų ima augti maži svogūnėliai.
Crinum natans

Paplitęs vakarų Afrikoje. Aukštis apie 1 metrą, lapų plotis 2-3 cm. kraštai silpnai banguoti. Lapai nekyla tiesiai aukštyn, o išsidėsto erdvėje skirtingais kampais. Šiam augalui reikalingas stiprus apšvietimas, maistingas gruntas. Temperatūra 22-26°C. Crinum natans dauginasi svogūnėliais, kurie ima augti iš motininio svogūno šonų.
Crinum calamistratum

Akvariuminėje literatūroje minima kaip viena iš Crinum natans formų - 'crispus'. Paplitimas - vakarų Kamerūnas. Svogūnas pailgos formos. Augalo auštis 1 metras ir daugiau. Lapo plotis mažiau negu 1 cm. Crinum calamistratum lapai banguoti, tamsiai žali. Labai gražus augalas - tikra didelio akvariumo puošmena. Auginimo sąlygos tokios pat, kaip ir Crinum natans.
Crinum thaianum

Paplitęs Indijoje ir Kinijoje. Iš didelio žalsvo svogūno auga kuokštas diržo pavidalo lapų, kurių plotis gali siekti 3 cm., o ilgis - 1-3 metrus. Šviesiai žali lapai pasiekia ir užkloja vandens paviršių. Žiedas baltas. Tai vienas iš nedaugelio akvariumuose auginamų augalų, kurį galima auginti aukštame akvariume. Crinum thaianum pakankamai nereiklus. Geram augimui reikalingas stiprus apšvietimas. Po šaknimis galima padėti granuliuotų trašų. Dauginasi kaip ir kiti Crinum šeimos augalai.